کفسابی نانو یا نانوساب چیست و چه مزایایی دارد؟

نانو ساب چیست

نانوساب چیست؟ و چه مزایایی دارد؟ قیمت کفسابی نانو چقدر است؟ آیا همه سنگها نیاز به نانو ساب دارند؟ مراحل انجام کفسابی نانو و ضدآب کردن سنگ چگونه است؟ که در ادامه به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد. و به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشد.

در مقاله قبلی درباره اینکه کفسابی چیست و چه کاربردی دارد پرداختیم. برای مطالعه آن میتوانید بر روی کف سابی چیست کلیک کنید

نانوساب چیست؟

نانو ساب به فرآیندی اطلاق می‌شود که در آن از فناوری نانو برای ایجاد لایه‌های بسیار نازک از مواد بر روی مواد مختلف مانند سنگ‌ها، فلزات، چوب و… استفاده می‌شود. این لایه‌های نانو، به سطح مواد افزوده می‌شوند و می‌توانند خصوصیاتی مثل مقاومت در برابر آب، گرد و غبار، سایش، آسیب‌های مکانیکی و حتی ویژگی‌های ضد باکتریایی را به مواد اضافه کنند.
کفسابی نانو چیست
تقویت و ضدآب کردن سنگ با استفاده از مواد نانو، کاربرد نانوساب است. اشتباهی وجود دارد که بسیاری فکر می‌کنند نانو ساب به معنای کار با دستگاه‌های نانو برای سابیدن سنگ‌هاست، اما این ادعا صحیح نیست. زمانی که کفسابی به پایان رسید، می‌توانیم از مواد نانو برای روکش سطح سنگ استفاده کنیم، این مرحله اختیاری است و هزینه جداگانه ای دارد که از سنگسابی مجزاست.

این مواد نانو مانع جذب یا چسبیدن مواد به سنگ می‌شود و امکان شستشوی آسان و سریع‌تری را فراهم می‌کند. به همین دلیل، در هزینه‌های بعدی صرفه‌جویی ایجاد می‌شود، به خصوص برای مکان‌هایی مانند هتل‌ها، آشپزخانه رستوران ها و … میتواند بسیار مفید باشد.

قیمت کفسابی نانو چقدر است؟

فرآیند نانوساب در کفسابی ساختمان گزینه‌ای اختیاریست. متخصص با توجه به موقعیت شما توصیه می‌کند که آیا استفاده از نانو ضروری است یا خیر. در این راستا، نباید فریب قیمت نانوساب ارزان یا غیرقابل باور را بخورید. در صورتی که مواد نانو استفاده شده اصل نباشند یا به درستی انجام نشود، ممکن است سطح ساختمان کدر شود یا بخش‌هایی از سطح بدون پوشش باقی بماند. یا مواد به صورت یکدست و یکنواخت نخورده باشد.

به هیچ عنوان قیمت‌های بسیار بالا را هم نپذیرید. سایت کفسابی بازتاب با تضمین اصالت مواد و قیمت‌گذاری منصفانه و معقول به انجام کار می‌پردازد. زیرا ما واسطه‌ها را از میان برداشته‌ایم. هدف ما در شرکت بازتاب، ارائه قیمت مناسب، کیفیت بالا و انجام کارهای تضمینی است.

جهت اطلاع از قیمت کفسابی نانو، با شماره‌ 09907600135 یا شماره موجود در زیر صفحه تماس حاصل فرمایید.

انجام نانو ساب مناسب چه مکان هایی است؟

انجام کفسابی نانو همیشه ضروری نیست. در صورتی که قصد دارید سطح یک مکان را کفسابی کنید و این مکان با عواملی نظیر رطوبت، چربی، تماس با آب یا مواد دیگر در ارتباط باشد، بهتر است سطح سنگ را با نانو تقویت کنید تا عمر مفید آن افزایش یابد.

مناطقی مانند رستوران‌ها، هتل‌ها، آشپزخانه‌های منازل و مطبخ‌ها، شهرهای با آب‌وهوای مرطوب و هر جایی که با مسائلی نظیر رطوبت، چربی، احتمال تماس با آب یا مواد شیمیایی، تغییرات حاد دما و … مواجه باشد، به ضرورت استفاده از نانو ساب اشاره دارد.

سنگ‌های ساختمانی دارای ویژگی‌های جذبی نسبت به آب هستند، به این معنا که توانایی جذب رطوبت را دارند. این رطوبت موجب واکنش در سنگ می شود و در نهایت منجر به خرابی و پوسیدگی سنگ می‌شود.

در صورتی که در منطقه‌ای با آب‌وهوای مرطوب زندگی می‌کنید، استفاده از نانو ساب برای جلوگیری از هزینه‌ها و آسیب‌های آتی به سطح سنگ ضروری است. در این مناطق، سنگ‌های بدون استفاده از نانوساب همیشه در معرض خطر جلبک‌ها و قارچ‌ها خواهند بود.
مزایای کفسابی نانو

مزایای نانوساب

و اما مزایای نانو ساب:اگر از مواد نانو اصل استفاده شود، سنگ با مواد شیمیایی و اسیدی واکنش نشان نخواهد داد و در وضعیت نو خواهد ماند. اما اگر مواد غیراصل باشد تغییراتی در رنگ و ظاهر سنگ ایجاد می‌کند.

  1. تقویت و افزایش عمر سنگ.
  2. راحتی در از بین بردن لکه روی سنگ و کاهش هزینه‌های تمیزکاری.
  3. ایجاد سطحی براق و با درخشش در سنگ.
  4. جلوگیری از کدر شدن و تغییر رنگ.
  5. پیشگیری از رشد جلبک و اکسیداسیون در مناطق مرطوب.
  6. حفظ محیط زیستی؛ زیرا آلودگی به منافذ سنگ نفوذ نمی‌کند.

پس دیدیم که مزایای کفسابی نانو چیست و مواد نانو باعث حفظ سنگ از یخ‌زدگی و فرسایش مصالح ساختمانی می‌شوند. این باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر و ظاهر یکنواخت سنگ می‌شود، به ویژه اگر قبل از استفاده از نانو ساب، کفسابی یا کفسابی ایتالیایی انجام شده باشد.

کدام بخش ساختمان را می‌توان با نانوساب پوشش داد؟

تمامی اجزای ساختمانی، از جمله سنگ‌های ساختمانی، نماها، دیوارها و کف‌ها، می‌توانند با استفاده از مواد نانو پوشش داده شوند. این اهمیتی ندارد که سطوح از چه نوع متریالی ساخته شده باشند. سطوح دیوارهای گچی، کف‌های سیمانی و بتنی، سطوح آجری و حتی شیشه نیز می‌توانند با نانو ساب محافظت شوند. این مواد نانو ساب از نفوذ آب و گرد و غبار در کف‌پوش‌های سنگی، نماها و دیوارها جلوگیری می‌کنند.

چه سطوحی را می‌توان با نانو مسلح کرد؟

سطوحی نظیر بتن، آجر، کاه گلی، انواع سنگ‌های طبیعی و صنعتی، سوپر بتن، سطوح سیمانی و حتی شیشه می‌توانند با استفاده از نانوساب تقویت شوند. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که مواد نانو ساب باید با توجه به نوع مواد ساختمانی مناسب انتخاب شوند تا بهترین نتیجه را برای حفظ و تقویت سطوح حاصل کنند.

مراحل انجام نانوساب و نکاتی که باید رعایت کنید

  1. آماده‌سازی سطح: قبل از انجام نانوساب، سطح سنگ باید آماده شود تا هیچ گونه آلودگی باقی نماند.
  2. شستشو: ابتدا نما یا سطح سنگ با دستگاه مناسب شسته می‌شود تا از آلودگی‌ها پاک شود.
  3. خشک‌کردن: سطح به طور کامل خشک می‌شود تا هیچ گونه رطوبتی باقی نماند.
  4. آماده‌سازی مواد: مواد نانو مناسب بر اساس نوع سنگ انتخاب و آماده می‌شوند.
  5. پوشش دادن مواد: مواد نانو روی سطح سنگ‌ها به صورت یکنواخت پخش می‌شوند.
  6. خشک شدن: سپس تا مواد به طور کامل خشک نشوند صبر می‌شود.

نانوساب چیست

نکات مهم در انجام کفسابی نانو

  • استفاده از مواد اصلی و پولیش معتبر الزامی است.
  • مراحل انجام نانوساب باید توسط استادکار با تجربه و تخصص تشخیص داده شود.
  • انجام کار نانو ساب توسط افراد تازه‌کار، نامعتبر یا بی‌تجربه توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است به سنگ آسیب جبران ناپذیر وارد کند.
  • شرکت بازتاب تمامی مواد نانو داخلی و خارجی را بدون واسطه تهیه کرده و از این طریق هزینه‌ها را کاهش داده و کیفیت کار را ارتقا می‌بخشد.
  • به همین دلیل، تمام خدمات نانوساب در شرکت بازتاب تضمینی انجام می‌شوند تا مشتریان با اطمینان به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

هشدار و توصیه ما در خصوص نانو ساب

شما حتماً آگاه هستید که استفاده از مواد نامرغوب و کار بیکیفیت می‌تواند به سنگ‌ها خسارت جبران‌ناپذیری وارد کند. انتخاب مرکز مناسبی برای انجام این کار بسیار اهمیت دارد. اما چگونه مرکز مناسب را تشخیص دهیم؟ پاسخ به این سوال ساده است: مرکزی که از تضمین انجام کار اطمینان دارد.

شرکت کفسابی بازتاب، با داشتن تیمی متخصص و تجربه‌دار در زمینه کفسابی، به دلیل استفاده از مواد با کیفیت، تضمین ۱۰۰ درصدی انجام نانوساب و سایر خدمات را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز با شماره 09907600135 یا شماره ای که در زیر صفحه وجود دارد تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید یا از مشاوره رایگان ما بهره‌برید. شما حق دارید تمام جزئیات خدماتی که می‌خواهید دریافت کنید را بدانید.

ما خدمات ویژه کفسابی نانو ساب را در تمام مناطق شهری از جمله تهران، کرج و دیگر شهرهای ایران ارائه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات