نماشویی ساختمان

آشنایی با بهترین شرکت نماشویی ساختمان در تهران

شست و شوی نما یکی از خدمات ساختمانی است که به منظور زیباسازی و نوسازی ظاهر ساختمان استفاده می‌شود. این خدمت به عنوان یک کار تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می‌شود. در این مقاله، بهترین شرکت نماشویی ساختمان در تهران معرفی خواهد شد.

در شهرهای بزرگ مانند تهران و مراکز صنعتی، آلودگی هوا به طور زیادی وجود دارد که به مرور زمان، آلودگی‌ها روی سطوح نمای ساختمان‌ها جمع می‌شوند و باعث ایجاد چشم‌نوازی ناخوشایند و کثیفی روی نماها می‌شوند.

استفاده از خدمات نماشویی به صورت دوره‌ای بر روی تمامی ساختمان‌های جدید و همچنین ساختمان‌های نوساز قدیمی، از وقوع آسیب‌ها در این ساختمان‌ها جلوگیری می‌کند.

روش های شست و شو

1_ شستشو و نظافت با آب:

با این روش، تمامی آثار کثیفی‌ها به طور کامل از بین می‌روند و نمای ساختمان به زیبایی خود بازمی‌گردد.

2_ شستشو با آب و سیلیس:

با این روش، می‌توان به خوبی تمامی لکه‌ها و آلودگی‌های سخت و مقاوم را با استفاده از آب و سیلیس شست و شو داد.

3_ شست و شوی ماسه و تمیزی گرانیت:

در این روش، از اسید برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می‌شود و به این روش اسید‌شویی گفته می‌شود.

شرکت بازتاب از دیرباز فعالیت در زمینه نظافت و شستشوی کف و نمای ساختمان‌ها را آغاز کرده است و هدف اصلی این شرکت، رضایت صددرصدی مشتریان است. طی این مدت، این مجموعه بهترین کارها را با بالاترین کیفیت انجام داده و خدمات نماشویی ساختمان را با استفاده از دستگاه‌های به‌روز و توسط متخصصین مجرب و با استاندارد جهانی ارائه می‌دهد.

شرکت با استفاده از تجهیزات به‌روز همراه با پوشش‌های مخصوص راپل کاران، کار نماشویی در ارتفاعات بالا را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین شرکت های نماشویی در تهران شناخته می‌شود.

خدمات:

  1. نماشویی ساختمان با داربست و بدون داربست
  2. با مواد نانو و مناسبترین مواد
  3. نماشویی ساختمان توسط افراد متخصص
  4. استفاده از جدیدترین دستگاه های شستشوی نمای ساختمان

قیمت نماشویی ساختمان چقدر است؟

در هنگام محاسبه قیمت نماشویی، عوامل مختلفی تأثیر گذارند و از این طریق بر اساس پارامترهای متنوع، قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد. از میان این عوامل، ارتفاع ساختمان به عنوان مهم‌ترین مورد مورد توجه قرار می‌گیرد. باید تعیین شود که آیا در شستشوی نما ساختمان از داربست یا بدون داربست و با استفاده از طناب انجام می‌شود، زیرا این تفاوت می‌تواند تأثیر گذار باشد و ممکن است کار شستشوی نمای ساختمان به‌روش‌های مختلف انجام شود.

علاوه بر ارتفاع ساختمان، نوع سنگ، میزان کثیفی و عمر سنگ نیز تأثیرگذاری دارند و به‌طور کلی، قیمت نماشویی به این عوامل وابسته است. اگر توافق برقرار شود، اقدام به انجام کار نماشویی می‌شود.

تذکر: به یاد داشته باشید که ساختمان باید دارای حداقل امکانات نماشویی مانند آب و برق باشد، تا امکان انجام شستشوی نمای ساختمان فراهم شود.

پیچ و رول پلاک کردن سنگ نما:

در شرکت کفسابی بازتاب، که بیش از ۱۰ سال سابقه نماشویی دارد، از روش پیچ و رولپلاک کردن سنگ‌های نما برای افزایش استحکام و دوام آن‌ها و همچنین برای اجرای طرح سنگ نما استفاده می‌شود. در برخی ساختمان‌ها مشاهده می‌شود که برخی سنگ‌ها به علت لغزش به زمین می‌افتند و این برای عابران خطرناک است. به منظور پیشگیری از چنین مواردی، در این شرکت به کار پیچ و رولپلاک کردن می‌پردازند.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان:

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، بسته به متراژ نمای ساختمان، جنس سنگ نما و محل ساختمان تعیین می‌شود. معمولاً در داخل شهرها به دلیل کاهش هزینه‌های رفت و برگشت، قیمت نهایی پایین‌تر خواهد بود.

با این وجود، ما در شرکت کفسابی بازتاب همواره کار نماشویی را با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت انجام می‌دهیم.

خدمات نماشویی در تهران شامل مناطق غربی و شرقی، پونک، ونک، جردن، سعادت‌آباد، اکباتان، قیطریه، حکیمیه، دربند، آفریقا، شهریار و تمام نقاط تهران ارائه می‌شود.

قیمت مناسب نماشویی ساختمان با تجهیزات مدرن و صددرصد تضمینی

آلودگی‌های هوا در شهرهای بزرگ مانند تهران، به نمای ساختمان‌ها آسیب‌های بسیاری وارد می‌کنند. گرد و غبار موجود در هوا همراه با آلاینده‌های ناشی از دود اتومبیل‌ها، از جمله عواملی هستند که نمای ساختمان‌ها را سیاه و کثیف می‌کنند.

نماشویی ساختمان با طناب و کلایمر

کار نماشویی با طناب، به عنوان یکی از مشاغل سخت و تخصصی دنیا محسوب می‌شود. افراد آموزش‌دیده و با تجربه، با رعایت نکات ایمنی، به انجام این کار می‌پردازند.

با انجام تمام اقدامات ایمنی، هنوز هم خطراتی در این فعالیت وجود دارد. پاکسازی نما با استفاده از دستگاه‌های سندبلاست، واترجت، یا هر دستگاه دیگری که برای این منظور استفاده می‌شود، باید با دقت و دقت وسواس‌آمیز انجام شود. به طور کلی، کارگران به سه روش مختلف، به شستشوی نمای ساختمان می‌پردازند.

خدمات نماشویی متریال مختلف نما

نماشویی نمای شیشه‌ای

نماشویی شیشه یا فریم لس از جمله روش‌های زیبا برای شستشوی نما است. در بخش نماشویی نمای شیشه‌ای، طرح و شکل نما تغییری نمی‌کند و همچنان زیبایی خود را حفظ می‌کند.

نماشویی کامپوزیت

کامپوزیت، یک ورق نازک آلومینیوم است که امروزه در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل اصلی استفاده از کامپوزیت، سبکی و اجرای ساده آن است. برای حفظ زیبایی و کیفیت نمای کامپوزیت، نیاز است که نماشویی ساختمان به صورت سالیانه انجام شود.

نماشویی نمای سنگی

از گذشته تا کنون، انواع مختلفی از سنگ‌ها برای نمای ساختمان استفاده شده‌اند. در حال حاضر، سنگ‌هایی به نام‌های دهبید، تراورتن، رومی و گرانیت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به جنس و نوع سنگ‌ها، گاهی اوقات کیفیت و زیبایی آن‌ها کاهش می‌یابد و نیاز به نماشویی ساختمان بر روی آن‌ها به چشم می‌آید.

نماشویی ماسه شستشو طرح دار

این طرح با ترکیب چند رنگ قرمز، نارنجی و قهوه‌ای ساخته می‌شود. قبل از استفاده از ماسه‌شسته در نما، از سیمان سفید یا سیاه با پودر سنگ و سنگ‌ریزه نیز استفاده می‌شود و فوم مخصوص روی آن کشیده می‌شود تا نماد رنگ‌های مختلفی نمایان شود.

نمای ماسه‌شسته طرح دار، پس از مدتی کیفیت خود را به دلیل آلودگی‌ها از دست می‌دهد و تنها راه بازگشت کیفیت به حالت اولیه، نماشویی ساختمان است.

شست و شوی نمای رنگ شده یا آستر شده

در این نوع نما، پس از استفاده از سیمان کاری یا پودر سنگ در نما، رنگ انتخاب شده بر روی آن آماده می‌شود و اما این نوع نما نیز پس از گذشت مدتی نیاز به نماشویی ساختمان پیدا می‌کند.

نماشویی نمای سرامیکی نمای کاشی

این نما به شدت شباهتی به نمای سنگ دارد، تنها با این تفاوت که از ظرافت بیشتری برخوردار است. این نوع نما نیز پس از مدتی نیاز به شستشوی نمای ساختمان پیدا می‌کند.

نماشویی نمای آجری

نمای آجری یکی از نماهایی است که از زمان‌های قدیم برای نماهای ساختمان‌ها استفاده می‌شده است. اما پس از گذشت زمان، این نما نیز آلوده می‌شود و برای شستشو و حفظ کیفیت آن، از راهکارهایی مانند استفاده از مواد نانو و سیلیس برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می‌شود. استفاده از مواد نانو در این نوع نما امری ضروری است و باعث ماندگاری بیشتر نما می‌شود. عموماً برای شستشوی نمای آجری از واترجت با برق سه‌فاز استفاده می‌شود.

نماشویی ساختمان با بالابر

در برخی مواقع، هنگامی که استفاده از نماشویی با داربست یا روش‌های دسترسی معمولی به نماشویی ساختمان امکان‌پذیر نیست، می‌توان از بالابرهای صنعتی استفاده کرد تا به ارتفاع مورد نیاز دسترسی یافت. این روش نمایشی بسیار آسان ولی همزمان قدری هزینه‌بر می‌باشد.

شستشوی نما با واترجت

یکی از روش‌های مرسوم در امر نماشویی ساختمان، استفاده از واتر جت با فشار مناسب است که می‌تواند به طور کامل آلودگی‌ها و جرم‌ها را از روی نما بردارد. این روش معمولاً برای شستشوی نماهای ساختمانی از جمله نماهای سنگی، آجری، سیمانی، کنیتکس و کامپوزیتی استفاده می‌شود و از دستگاه‌های سه‌فاز با فشار قوی در این فرآیند استفاده می‌شود.

نماشویی ساختمان با ابر تی و مواد شوینده

در این روش نماشویی، عمدتاً برای نماهای کامپوزیتی شیشه‌ای و در برخی موارد برای نماهای سنگی استفاده می‌شود.

فرآیند نماشویی به این صورت انجام می‌شود که ابتدا مواد شوینده با استفاده از ابر اسفنجی مخصوص بر روی سطح ساختمان اعمال می‌شود. سپس پس از گذشت مدتی، با استفاده از طی مخصوص شیشه و همچنین مواد شوینده، آلودگی‌ها و کثیفی‌ها در یک فرآیند نمایشی کامل از روی سطح به‌طور کامل برداشته می‌شوند. در انتها، برای تکمیل فرآیند شستشو، از دستمال‌های نانوفایبر استفاده می‌شود.

نماشویی ساختمان به روش واتر سندبلاست

در برخی مواقع، وقتی جرم‌های عمیقی بر روی سطح نمای ساختمان ایجاد می‌شود که با استفاده از واترجت (دستگاه شستشو با فشار آب) قابل رفع هستند، برای شستشوی سطح ساختمان، باید از روش‌های قوی‌تری استفاده کرد.

یکی از این روش‌ها روش واتر سندبلاست است که معمولاً با نام سندبلاست شناخته می‌شود. در این روش، از مواد مصرفی سیلیسی مخصوص به اندازه دانه‌یا مش مناسب، به همراه آب و فشار دستگاه واترجت، به سمت سطح مورد نظر پرتاب می‌شود و تمامی آلودگی‌ها را با نماشویی ساختمان از بین می‌برد.

این روش شستشوی نما ساختمان، که در صنعت هم کاربرد فراوانی دارد، یکی از کامل‌ترین روش‌های نماشویی و سازه‌های سنگی، آجری و بتنی می‌باشد. اجرای این روش نیاز به تبحر و تخصص خاص خودش را دارد و باید با ظرافت و حساسیت خاصی انجام شود تا خسارتی به زیر لایه و سازه‌ها نشود.

شستشوی نمای ساختمان، نماشویی بدون داربست و به روش راپل

خدمات نماشویی راپل شامل مجموعه‌ای از تخصص‌ها در زمینه شستشوی نمای ساختمان بدون داربست است.

این خدمات به ویژه در شهرهای بزرگ، به خصوص در تهران که ترافیک و حمل‌ونقل زیاد است، برای ساختمان‌ها اجرا می‌شود. دود و سیاهی از وسایل نقلیه، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها بر روی نما ساختمان تجمع می‌یابند و در نتیجه نما نیاز به شستشو دارد.

گرد و غبارهای حاصل از این ماشین‌آلات دودزا با عواملی همچون باران، برف و تابش نور خورشید ترکیب می‌شوند و باعث تشکیل جرم می‌شوند. در این نوع موارد، وقتی جلوگیری از چرب شدن کثیفی انجام نشود، هزینه نماشویی و شستشوی نمای ساختمان کاهش می‌یابد.

اما چطور این موضوع را حل کنیم؟ در بعضی مواقع، موقعیت ساختمان ما برای زدن داربست مناسب نیست یا در جایی با پر رفت‌وآمد قرار دارد. امروزه روش نوین کار در ارتفاع با طناب راپل، تمامی خدمات داربست و کلایمبرها را گرفته و در کشورهای بزرگ این روش اجرا می‌شود. ابزارها و تجهیزات راپل با استانداردهای جهانی سازگار است و به هیچ وجه از ابزارهای ایرانی و چینی استفاده نمی‌شود.

شستشوی نما یکی از خدمات نظافتی نما محسوب می‌شود و به منظور پاکسازی و زیباسازی نما انجام می‌شود. این کار باید توسط افراد ماهر و مجرب انجام شود.

ساختمان های نوساز نیاز به شستشوی نما دارند؟

هنگامی که ساختمان‌ها به مراحل پایانی نزدیک می‌شوند، به علت دلایل مختلفی مانند سنگ‌کاری نما و برش‌کاری سنگ‌ها در آپارتمان یا پارکینگ، غبارهایی شکل می‌گیرد که بر روی سطوح نازک و گسترده نفوذ می‌کند و به نماهای نصب شده کدر می‌بخشد.

عامل دیگری که باعث کثیف شدن نما می‌شود، عدم دقت در نظافت بعضی از نصاب‌هاست؛ زمانی که ملات آبی را به پشت سنگ نما می‌ریزند، بخشی از این ملات قطعاً به بیرون ساختمان نشت می‌کند و پس از خشک شدن، چهره ساختمان را زشت می‌کند. به همین دلیل، بهتر است این مشکل را با استفاده از نماشوی در میان بگذارید.

شستشوی نمای ساختمان های قدیمی

نوع دیگر آپارتمان‌ها، آن‌هایی هستند که مدت زمان زیادی از ساخت آن‌ها می‌گذرد و تا کنون هیچ نظافتی بر روی آن‌ها انجام نشده است. این امر باعث شده که رنگ سنگ‌ها به‌طور کامل تغییر کند. پیشنهاد ما به شما برای رفع این مشکل، استفاده از دستگاه واترجت ۲۲۰ و مواد مخصوص می‌باشد.

نماشویی ساختمان های شیشه ای

ساختمان‌های شیشه‌ای به دلیل ایمنی بیشتری نسبت به نماهای دیگر، ویژگی‌های مثبتی دارند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به تابش کامل نور به محیط داخلی ساختمان و زیبایی منحصر به فرد انواع آن اشاره کرد. اما این نوع ساختمان‌ها نیز معایبی دارند؛ به‌خصوص در فصل‌های پاییز و زمستان به سرعت کثیف می‌شوند، بخصوص در هنگام باران و لکه‌های ناشی از بارش‌ها که بعد از خشک شدن به‌صورت لکه‌لکه باقی می‌مانند. به همین دلیل، شستشوی نمای شیشه‌ای هر سه ماه یکبار باید انجام شود. در این مقاله به‌صورت مفصل روش‌های شستشوی نما با نمای شیشه‌ای توضیح داده شده است.

نماشویی ساختمان با نماهای کامپوزیتی انواع روش‌های شستشوی نما را شامل می‌شود که یک کار مکانیزه مدرن می‌باشد. نمایشی با استفاده از داربست به روش سنتی و قدیمی است ولی به نوبه خود امروزه کاربرد دارد. اما با استفاده نماشویی ساختمان باطناب یا نماشویی راپل، دارای ایمنی بالاتر و کیفیت بهتر نسبت به داربست است. زیرا در این روش از ابزارهای مدرن و پیشرفته استفاده می‌شود که خود باعث تسریع در روند انجام کار می‌شود و همچنین مزاحمتی برای عابران پیاده همسایه‌ها ندارد.

برای شستشوی نما از چه نوع ابزار هایی استفاده می شود؟

برای شستشوی نما ساختمان، سه روش وجود دارد که عبارتند از روش آبی، سمباده‌ای و شیمیایی.

روش سمباده‌ای یا سایش، روشی است که در آن لایه‌های ناخواسته از سطح سنگ برداشته می‌شود. این روش ممکن است باعث خرابی و آسیب به سنگ شود، بنابراین نیازمند دقت و ظرافت خاصی است. به دلیل این مشکلات و به توصیه متخصصین این حوزه، روش سمباده‌ای را توصیه نمی‌کنیم. به جای آن، شستشوی نما با استفاده از فشار آب راه‌حل کارآمد و مؤثری برای تمیزی و براق شدن ساختمان شماست.

شستشوی نما با استفاده از دستگاه واترجت یا کارواش

در نماشویی از دستگاه واترجت کارواش استفاده می‌شود. این دستگاه دارای قطعات قدرتمندی برای نظافت نما است و با استفاده از فشار و پاشش آب شهری، بر روی هر نوع سطح پست و هموار، قادر به از بین بردن هر نوع لکه و جرم می‌باشد. روش کار این دستگاه به این صورت است که فشار آب معمولی از شیر آب توسط موتور قوی دستگاه به فشار ۲۲۰ بار در ثانیه تبدیل می‌شود.

شستن نما با استفاده از دستگاه واتر سندبلاست

در شستشوی نمای ساختمان، از دستگاه واتر سندبلاست برای سطوحی که دارای آلودگی و جرم زیادی هستند، استفاده می‌شود. روش‌های سنتی مانند واترجت قادر به رفع جرم‌های این سطوح نمی‌باشند.

برای نماهایی که از جنس زبر و بافت دار هستند، از سیلیس با دانه‌بندی شکری استفاده می‌شود.

چرا نماشویی شرکت بازتاب؟

در شرکت بازتاب، تیم متخصص و تکنسین‌هایی با تجربه بیش از ۱۰ سال در ارتفاع کاران بازتاب، همواره برای پروژه‌های مختلف راه گشای موفقیت بوده‌اند. تعداد کارکنان شرکت بازتاب ثابت است و در صورت نیاز به افزایش تعداد، در پروژه‌های مختلف اعمال می‌شود. خدمات ارتفاع کاران بازتاب شامل کار در ارتفاع و راپل می‌باشد. نماشویی ساختمان، پیچ رولپلاک نما، نقاشی و رنگ‌آمیزی نمای ساختمان از جمله خدمات اصلی این تیم است و هر گونه کار در ارتفاع توسط تیم ما انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید ادامه مطلب را در صفحه مطالعه کنید.

منظور از نماشویی چیست؟

به گزارش شرکت بازتاب، نماشویی تنها روش مناسب برای شستشو و نظافت نمای بیرونی ساختمان است که به طور معمول باعث زیبایی و تزئین ساختمان می‌شود. زیبایی ظاهری ساختمان به طور مستقیم با پاکیزگی آن مرتبط است و ساختمان‌های پاکیزه و تمیز، منظره‌ای خوش‌آیند به ارمغان می‌آورند. با گذشت زمان، به علت آلودگی هوا و مواد اسیدی، روی نما ساختمان آلودگی جمع می‌شود و باعث غیرشفاف و کثیف شدن آن می‌شود.

اگر نمای ساختمان به موقع تعویض نشود، آلودگی و کثیفی به تدریج به لایه‌های زیرین نما نفوذ می‌کند و آنها را نابود می‌کند. نماشویی علاوه بر از بین بردن آلودگی‌ها و کثیفی‌ها و زیباسازی، تأثیر بسزایی در ماندگاری و مقاومت نمای ساختمان دارد.

این عمل با استفاده از روش‌های نوین انجام می‌شود و اکنون یکی از نیازمندی‌های اصلی در خدمات ساختمانی است. شستشو نما ساختمان به مجموعه‌ای از اقدامات توسط اشخاص حرفه‌ای و کاربلد در زمینه شستشوی نما با استفاده از لوازم و مواد ویژه اختصاص دارد. این عمل باعث از بین بردن کلیه کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از سطوح نمای شما می‌شود. در این مقاله قصد داریم انواع روش‌های شستشوی نما، سطوح قابل شستشو، عوامل موثر بر تعیین قیمت شستشوی نما ساختمان و موارد دیگر را مورد بررسی قرار دهیم.

روش‌های متنوع نماشویی ساختمان

در شرکت بازتاب، برای نماشویی ساختمان از سیستم سندبلاست استفاده می‌شود. این سیستم زمانی به کار گرفته می‌شود که نمای ساختمان دارای کثیفی و آلودگی زیادی نباشد. در مجموعه روش‌های شستشوی نما ساختمان شامل موارد زیر به کار می‌بریم:

نماشویی ساختمان با داربست

شستشوی نمای ساختمان‌ها، به ویژه آپارتمان‌های مرتفع، یک فعالیت بسیار ترسناک و خطرناک است و اجرای آن بدون تبحر و تخصص لازم امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل برای انجام شستشوی نما، نیاز به فردی متخصص و ماهر است که با استفاده از لوازم ایمنی مانند داربست، این کار را انجام دهد.

نماشویی با طناب

این روش روش، به دلیل اتصالاتی که با استفاده از طناب انجام می‌شود، از نظر ایمنی نسبت به روش قبلی بسیار برتر است.

نماشویی ساختمان به وسیله کمربند محافظ

در این روش، همانند روش قبلی، با به کارگیری کمربندهای محافظ، ایمنی بیشتر در زمان انجام کار در ارتفاع تضمین می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، شستشوی سازه‌های متنوع نظیر نماهای کامپوزیتی یک عمل کاملاً حرفه‌ای بوده و باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود.

انواع سطوحی که قابلیت نمایشی دارند

اکثر نماها از دستگاه شستشوی میتوانند بهره ببرند، مگر آنکه نمای ساختمان از مواد خاصی تشکیل شده باشد که احتمال وجود سیستم شستشوی فشار قوی نما برای آنها وجود نداشته باشد. در کل، سطوحی که با استفاده از این دستگاه قابل شستشو هستند، در زیر آورده شده است:

  • نما هایی که سطح آنها آجری است
  • نما هایی که سطح آنها سنگی است
  • نماهای سیمانی و کنیتکس
  • نمای کامپوزیت و شیشه ای
  • نماهایی که در آن ترموود به کار برده شده است.

امکان شستشو و جرم زدایی تمامی سطوحی که ذکر شده است، واقعی است. اگر نمای ساختمان شما از این مواد تشکیل شده باشد، بدون هیچ نگرانی می‌توانید عملیات جرم زدایی و تمیز کاری نما را انجام دهید.

نماشویی با راپل

در سازه‌های مرتفع و بلند، استفاده از راپل می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای راحتی کار باشد. این روش بسیار موثر است برای شستن سازه‌هایی که از راه‌های دیگر قابل دسترسی نیستند.

فردی که با راپل کار می‌کند، راپل‌کار نامیده می‌شود و این شیوه دارای فنون خاص خود است. بنابراین، فردی که از این روش برای شستن نما استفاده می‌کند، باید از کمربند ایمنی، طناب ایمنی و کمربند ابزار بهره ببرد. هر گونه غفلت و سهل انگاری در زمان شستشوی نما می‌تواند به از دست دادن حیطه فرد منجر شود. به همین دلیل، موسسات معتبر از نیروهای ماهر و با تجربه استفاده می‌کنند تا نماهای ساختمان‌ها را بدون نیاز به دستیابی مستقیم زیبا و چشم‌نواز نگه دارند.

کاربرد نماشویی ساختمان

استفاده از نماشویی به منظور تمیز کردن و جذاب و چشم نواز نمای ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به ویژه اگر سطح نما از جنس شیشه باشد و با گرد و خاک و آلودگی روبرو شده باشد، این لکه‌ها مانع نفوذ نور آفتاب به داخل ساختمان می‌شوند. در این مواقع، شستشوی نمای ساختمان به شما کمک می‌کند تا نمای سازه دوباره جذاب و پاکیزه شود.

عمل شستشوی نمای ساختمان به دو شیوه ماشینی (مکانیزه) و دستی انجام می‌شود. با انجام این عمل، شما نه تنها زیبایی و جذابیت ساختمان خود را افزایش می‌دهید بلکه به زیباتر شدن شهر خود نیز کمک می‌کنید. همچنین، عدم انجام به موقع این عمل باعث نفوذ جرم‌ها و آلودگی‌ها به بافت‌های زیرین سازه می‌شود و در نتیجه باعث آسیب به نمای ساختمان می‌شود.

برای توجه به نمای سازه و انتخاب نوع شستشوی مناسب، ملاحظه به جزئیات نمای آن اهمیت دارد.

خدمات نمایشی در موسسات معتبر شامل چه مواردی است؟

موسسات معتبر شستشوی نما ساختمان با عرضه خدمات گسترده‌ای به مشتریان خود، اقسام مختلفی از خدمات با کیفیت برتر را ارائه می‌دهند. یکی از این خدمات، شستشوی نمای سازه سنگسابی است، که در صورت کهنه شدن و تحمل صدمات بخش‌هایی از نمای سازه، آن را دوباره برای مشتریان بازسازی می‌کنند.

صیقل دادن سنگ‌های نمای سازه نیز از دیگر خدمات نماشویی موسسات معتبر است. به‌علاوه، تیم خدماتی این موسسات علاوه بر نماشویی، عمل سنگسابی را نیز انجام می‌دهد، زیرا پاکیزگی کف ساختمان‌ها هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است همچنانکه نمای خارجی سازه و پاکیزگی آن.

  • ابزار مدنظر برای شستشوی سازه

در این روش، با توجه به نوع و خصوصیات نمای سازه، تعیین می‌شود که کدام روش و لوازم مناسب برای شستشوی نما استفاده شود. تعدادی مدل لوازم کاربردی برای شستشوی نما وجود دارد، که این روش‌ها شامل شستشوی نما با استفاده از طناب دار بالابر سبد‌دار هستند.

در اکثر نماها، شستشوی سازه به روش راپل کاری انجام می‌شود و نیازی به استفاده از داربست نیست. اما در برخی از موارد، به دلیل وجود موانع یا عدم توانایی در استفاده از بستن طناب، برای شستشوی سازه از داربست‌ها استفاده می‌شود. قیمت‌گذاری شستشوی نما در تمامی این روش‌ها بسته به شیوه انجام کار، متفاوت و قابل تغییر است.

هزینه خدمات نماشویی تخصصی و حرفه ای

نماشویی ساختمان و نقاشی ساختمان با طناب از جمله روش‌های رایج در شهرهای بزرگ برای تمیزکاری و زیباسازی نماها است. در طول زمان، نمای ساختمان‌ها به دلیل آلودگی و تغییرات جوی کثیف می‌شوند و زیبایی خود را از دست می‌دهند. از طرفی، با نقاشی ساختمان، با استفاده از واترجت یا روش‌های نمایشی و طناب، نمای ساختمان می‌تواند مانند روز اول زیبا و تمیز شود.

جنس نما بر قیمت نبشی‌کشی ساختمان تأثیرگذار است؛ به عنوان مثال، نماشویی نمای سنگ تیشه‌ای یا آجری نسبت به نماهای سنگی، حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه بیشتری دارد؛ زیرا برای از بین بردن جرم روی این مواد از واتر سند بلاست استفاده می‌شود. همچنین، نمای کامپوزیتی نسبت به قیمت سنگ معمولی ۲۰ درصد هزینه بیشتری دارد، به دلیل دشواری در شستشو.

متراژ نما و قیمت نماشویی نیز تأثیرگذار است. به عبارت دیگر، هرچه متراژ ساختمان افزایش یابد، هزینه‌ی بابت هر متر مربع نماشویی کاهش می‌یابد و در نماهای کوچکتر تغییر نخواهد کرد؛ به طور کلی، هزینه جابجایی لوازم مورد نیاز برای نماشویی به طور ثابت محاسبه می‌شود.

استفاده یا عدم استفاده از داربست نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه نماشویی است؛ در روش‌های قدیمی‌تر، جهت دقت و کیفیت بالاتر در نماشویی، از داربست استفاده می‌شود.

شستشوی نمای ساختمان به منظور حفظ زیبایی و پاکیزگی نماها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ با وجود آلودگی‌های هوا و گرد و غبار و کاهش کیفیت نماهای سنگ ساختمان‌ها در گذر زمان، نیاز به شستشوی دوره‌ای ساختمان‌ها در کلان‌شهرها احساس می‌شود؛ این موضوع در بسیاری از ساختمان‌های نوساز هم مشاهده می‌شود؛ زیرا بعد از پایان پروژه عمرانی، نما کثیف می‌شود، که دلیل آن باقی‌ماندن سیمان در هنگام سنگ‌کاری است.

نمونه کارها