قیمت کفسابی سال 1402 و 6 عامل موثر بر قیمت سنگسابی

قیمت کفسابی

قیمت کفسابی سال 1402 چقدر است و عوامل موثر بر قیمت سنگسابی چیست؟ و علت گرانی یا ارزانی آن چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

با تشخیص علت تفاوت قیمت کفسابی، شما می‌توانید بهترین خدمات ساب سنگ را انتخاب کنید تا از کفسابی و نتیجه آن بهره‌مند شوید و رضایت کامل حاصل کنید. برای این منظور، پیشنهاد می‌شود پس از مطالعه این عوامل، با کارشناسان کفسابی ما تماس بگیرید و با مشاوره رایگان بهترین روش متناسب با بودجه شما را شناسایی کنید.

در مقاله پیشین درباره اینکه کفسابی چیست و چه کاربردی دارد صحبت کردیم و برای مطالعه آن میتوانید بر روی کفسابی چیست کلیک کنید. اما در این مقاله قصد داریم تا به عوامل موثر در قیمت سنگسابی صحبت کنیم.

قیمت کفسابی سنگ گرانیت

گرانیت یکی از محکم‌ترین سنگ‌های استفاده شده در ساختمان‌سازی است که سختی این سنگ تأثیر مستقیمی بر روی قیمت کفسابی آن دارد. این تأثیر به دلیل ویژگی‌های خاص گرانیت به شرح زیر است:

  1. تعداد دفعات بیشتر: به دلیل محکم بودن گرانیت، برای کفسابی آن نیاز به تعداد دفعات بیشتری است؛ گاهی اوقات ممکن است دو برابر سنگ‌های دیگر برای ساب‌زدن گرانیت نیاز باشد.
  2. زمان بیشتر: کفسابی سنگ گرانیت نیاز به زمان بیشتری دارد، که این موضوع باعث می‌شود قیمت کفسابی سنگ گرانیت از جمله گران‌ترین ساب‌زدن‌ها باشد.
  3. براقیت و آینه‌ای شدن: از جمله مزیت‌های استفاده از گرانیت در کفسابی، آنچه که چندبرابر سنگ‌های دیگر است، براق و آینه‌ای شدن سطح آن است که به ظاهر زیبا و جذابیت کف می‌افزاید.
  4. کاهش قیمت سنگسابی برای ساب‌زدن مجدد: اگر سنگ گرانیت را قبلاً ساب‌زده‌اید و نیاز به ساب‌زدن مجدد دارید، قیمت سنگسابی کمتر خواهد بود.

هزینه کفسابی پارکت و کفپوش

دقت داشته باشید که پارکت و کفپوش ساب زده نمی شود. در واقع منظور از کفسابی پارکت، کفسابی سطح زیرین آن است. تا تمامی پستی و بلندی ها از بین برود. تا کفپوش ما یکدست شود. یکدست کردن کفپوش عمر آن را افزایش می دهد.

اگر سطح زیر پارکت و کفپوش صاف نباشد، کفپوش به مرور زمان آسیب خواهد دید. قیمت کفسابی پارکت و کفپوش با توجه به روش سنگسابی و نوع کثیفی و میزان پستی و بلندی، محاسبه می شود. به صورت کلی هزینه زیرسازی و کفسابی سنگ برای کفپوش و پارکت از سایر موارد ارزانتر است. زیرا تنها بخشهای ناهموار از بین بروند کافیست.

قیمت کفسابی راه پله

تمام مواردی که قبلا گفته شده نیز برای قیمت کفسابی راه پله و پله نیست صدق میکند. قیمت کف سابی راه پله و پله ها نیز تقریبا مانند سایر بخش ها می باشد با این تفاوت که قیمت کف سابی راه پله و پله، به صورت تکی و بر اساس تعداد پله ها محاسبه می شود. در این مورد نیز کیفیت و نوع ساب انتخابی مشتری بر قیمت سنگسابی هر پله تاثیرگذار خواهد بود. شما می توانید بهترین خدمات با قیمت مناسب از از شرکت بازتاب دریافت نمایید.

عوامل موثر در قیمت سنگسابی

هزینه کفسابی سنگ می‌تواند بسته به نوع سنگ و سختی آن، متغیر باشد. انواع عوامل موثر بر هزینه سنگسابی عبارتند از: پستی و بلندی سطح سنگ، ناهمواری‌ها و تراز بودن سنگ، روش درزگیری و اتصال سنگ‌ها، نوع کف سابی که انتخاب می‌شود، درجه براقی که مورد نظر برای سطح سنگ است، و همچنین سابقه کف سابی قبلی و وضعیت کنونی سنگ. همچنین عوامل دیگری مثل متراژ محیط کفسابی و فاصله نسبت به شهر و تسهیلات مرتبط با ساب‌زدن نیز تأثیرگذار بر تعیین هزینه کفسابی سنگ هستند.

قیمت سنگسابی

با توجه به تعدادی از این عوامل، هزینه نهایی کفسابی سنگ می‌تواند متفاوت باشد و از ارزان تا گران متغیر باشد. در ادامه، به بررسی جداگانه هر یک از این عوامل می‌پردازیم تا بهتر بتوانیم هزینه نهایی ساب کردن انواع سنگ‌ها را تعیین کنیم.

1 – روش انتخابی

قیمت کفسابی سنگ، موزاییک، سرامیک، پارکینگ، پارکت، راه‌پله و پاگرد به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله عوامل موثر بر قیمت کفسابی، روش انتخابی می‌باشد. روش کفسابی به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود، هرکدام از این موارد به نیازها و ترجیحات مشتریان پاسخ می‌دهند. در شرکت بازتاب، تمامی دستگاه‌های مورد نیاز برای هر یک از این روش‌ها به‌منظور ارائه خدمات با کیفیت، موجود می‌باشد.

  1. کف سابی ایتالیایی: در این نوع کفسابی از مواد و روش‌های ایتالیایی با کیفیت بالا استفاده می‌گردد. قیمت کفسابی ایتالیایی نسبت به سایر روش‌ها ممکن است بیشتر باشد. این اختلاف قیمت سنگسابی به دلیل استفاده از مواد درجه یک و برترین کیفیت ممکن است.
  2. ساب معمولی: مشتریان این نوع کفسابی اغلب کارفرمایان گرامی و صاحبان پروژه‌های بزرگ هستند. این روش به عنوان کفسابی ارزان‌تر شناخته می‌شود زیرا هزینه آن نسبت به سایر روش‌ها کمتر است. زمان انجام کفسابی ساب معمولی نیز کمتر از دیگر روش‌ها می‌باشد و کیفیت قابل قبولی دارد.
  3. نانوساب: در این نوع کفسابی، پس از انجام فرآیند اصلی کفسابی، ماده‌ای نانو و ضدآب روی سنگ‌ها زده می‌شود. این ماده باعث ماندگاری بیشتر و جلوگیری از جذب جرم‌ها بر روی سطح می‌شود. ویژگی ضدآب بودن این ماده، عملیات تمیزکاری را ساده‌تر می‌کند. مشتریان برای آشپزخانه‌ها به دلیل پاک‌شدن آسان چربی‌ها و همچنین در پارکینگ‌ها و لابی‌ها از نانوساب استفاده می‌کنند.
  4. کف سابی درجه یک و حرفه‌ای: اگر به دنبال بهترین و باکیفیت‌ترین نوع کفسابی هستید، ما این روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در این روش، با توجه به تجربه و شناخت استادکار، بهترین متد انتخاب می‌شود و فرآیند کفسابی به‌کمک دستگاه‌های مناسب در چندین مرحله انجام می‌شود. البته به‌طبع، این مورد با کیفیت بالا، هزینه بالاتری نیز دارد.

2 – سختی یا نرمی سنگ

سختی یا نرمی سنگ یک عامل بسیار مهم در قیمت کفسابی است. انواع سنگ‌ها به دو دسته سنگ‌های نرم و سنگ‌های سخت تقسیم می‌شوند و ممکن است با اصطلاح “ساب‌خوری راحت” یا “ساب‌خوری سخت” آشنا یا به گوشتان خورده باشد.

سنگ‌های نرم مانند تراورتن، خوی، سنگ‌های آهکی و … هستند. همانطور که از نام این دسته مشخص است، ساب‌خوری این سنگ‌ها راحت‌تر بوده و نیاز به زمان و هزینه کمتری دارد.

سنگ‌های سخت مانند گرانیت مهم‌ترین عضو این گروه هستند. این سنگ‌ها در اعماق زمین و تحت شرایط فشار و دما بالا شکل می‌گیرند، بنابراین جنس آنها سخت‌تر است. برای کفسابی این نوع سنگ‌ها نیاز به چند مرحله ساب‌زدن است تا به شکل صیقلی و براق برسند. این عملیات زمان و هزینه بیشتری صرف می کند.

3 – آیا سنگ شما قبلا کف سابی شده است؟

آیا سنگی که در نظر دارید کفسابی کنید، قبلاً ساب‌خورده است؟ احتمالاً شما را شگفت‌زده می‌کند که چگونه سابقه ساب‌زدن یک سنگ می‌تواند بر هزینه کفسابی تأثیرگذار باشد، اما دلیل این امر بسیار ساده است.

سنگ‌هایی که قبلاً ساب‌خورده‌اند، سطحی صاف و صیقلی دارند و پستی‌بلندی‌های آن‌ها رفع شده است. به همین دلیل فرآیند کفسابی روی این سنگ‌ها کمتر و راحت‌تر خواهد بود و البته هزینه کفسابی آنها ارزان‌تر خواهد بود.

اما در مقابل، اگر ساختمان‌ها تازه‌تاسیس هستند و کف این مکان‌ها قبلاً ساب‌نخورده‌است، ناهمواری‌های زیادی دارد. همچنین ممکن است مصالح یا مواد چسبناک دیگری روی سنگ‌ها ریخته شده باشد که این موضوع نیاز به فرآیند سنگسابی طولانی‌تری دارد.

باید توجه داشت که گاهی اوقات سنگی که خریداری می‌کنید، خود از قبل ساب‌خورده‌است، اما این مورد بسیار کم رخ می‌دهد و معمولاً مشکلاتی ایجاد نمی‌کند. بنابراین خرید سنگ‌های ساب‌نخورده و ساب‌زدن آنها بعد از قرار گرفتن روی کف، از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است.

4 – پستی و بلندی سنگ

سنگ‌ها ممکن است پستی بلندی‌های متفاوتی داشته باشند. بافت خود سنگ ممکن است ناهموار باشد و مواد سخت روی سنگ‌ها ریخته شده باشند. همچنین، ترازبندی و ارتفاع حاشیه سنگ‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

این تفاوت‌ها فرقی نمی‌کند و باید با تعداد بیشتری ساب، سطح را پرداخت کنیم. افزایش تعداد دفعات ساب و زمان مورد نیاز ممکن است در قیمت کفسابی تأثیرگذار باشد. به عبارت دیگر، مواردی مانند سابقه سنگسابی باعث ارزان‌تر شدن کف‌سابی می‌شوند زیرا پستی بلندی‌ها قبلاً گرفته شده‌اند.

5 – درزگیری

درصورتی که سنگ‌ها آسیب دیده باشند و یا دوغاب و مواد بین آن‌ها از بین رفته یا سیاه شده باشند، می‌توان آن‌ها را قبل از کفسابی با استفاده از درزگیری ترمیم کرد. این مرحله از تعمیرات معمولاً قبل از کفسابی انجام می‌شود و از مواد مختلفی مانند چسب بتون یا رزین برای ترمیم استفاده می‌شود. البته باید توجه داشت که استفاده از این مواد ممکن است قیمت کفسابی را متفاوت کند.

6 – متراژ

در کفسابی، هزینه‌ها به صورت متری محاسبه می‌شوند. اما اگر متراژ سطح کفسابی از حدی بیشتر باشد، برخی از هزینه‌ها کاهش می‌یابد و در نتیجه قیمت کفسابی کلی کمتر خواهد بود. اغلب مراکز کفسابی به عنوان تخفیف، مبلغ کلی را کاهش می‌دهند. از سوی دیگر، اگر متراژ کفسابی کمتر از ۵۰ متر مربع باشد، هزینه به صورت متری محاسبه نمی‌شود و به صورت ثابت در نظر گرفته می‌شود.

قیمت کفسابی سال 1402

همانطور که بالاتر گفته شد، قیمت سنگسابی تحت تأثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد و به همین دلیل امکان ارائه قیمت دقیق به مشتری وجود ندارد. برای اطلاع از قیمت دقیق، ضروری است که متخصصان ما با بازدید و بررسی محل، قیمت دقیق را معین نمایند.

در صورت تمایل به دریافت قیمت دقیق، می‌توانید با شماره 09907600135 تماس حاصل فرمایید و پس از هماهنگی، متخصصان ما به محل شما مراجعه کنند تا با مشاهده مستقیم و آشنایی با جزئیات، قیمت دقیق و متناسب با نیاز شما را اعلام نمایند.

نتیجه

با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد دیدیم قیمت کفسابی بستگی به عوامل زیادی دارد که هر کدام از آن‌ها را بررسی کردیم. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت سنگسابی دقیق برای شرایط خاص شما، بهترین راه این است که با کارشناسان مراکز کفسابی معتبر تماس بگیرید. آنها می‌توانند بر اساس جزئیات و نیازهای شما، قیمت مناسبی را تعیین کنند. لذا حتماً با مراکز کفسابی معتبر تماس بگیرید.

کفسابی بازتاب از واسطه‌های خرید و فروش مواد و حمل و نقل در کفسابی صرف نظر کرده است تا هزینه‌های اضافی را حذف کند و کار کفسابی را با قیمتی ارزان و کیفیتی بالا انجام دهد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت کفسابی با شماره‌ی 09907600135 تماس بگیرید.اگر به دنبال تصمیم‌گیری برای انجام ساب سنگ هستید، پیشنهاد می‌شود بخش مزایای کف سابی را نیز مشاهده کنید تا تصمیم‌گیری دقیق‌تری داشته باشید و از نتیجه کار کفسابی نهایت رضایت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *