فرچه شویی سرامیک و سنگ | کف شویی ارزان قیمت

فرچه شویی

یکی از روش‌های جدید و ارزان برای برق انداختن سرامیک و سنگ ها، استفاده از دستگاه فرچه شویی یا کف شویی است. در این روش از فرچه‌های مخصوص برای شستشوی سنگ و سرامیک استفاده می‌شود. این عملیات فرچه زنی باعث ایجاد سطوح براق و تمیز می‌شود.

مهم است به یاد داشت که این روش نه تنها مختص سرامیک‌هاست، بلکه می‌توان آن را برای تمیزکردن سنگ‌ها نیز به کار برد. با این حال، به دلیل اینکه سنگ ها قابلیت سنگسابی را دارند، اغلب از سنگسابی برای آنها استفاده می‌شود و از فرچه شویی برای سرامیک‌ها بهره‌گیری می‌شود. در مواردی حتی ممکن است فرچه زنی برای تمیزکردن سنگ‌ها موثرتر از سنگسابی باشد. در ادامه، به تمام این نکات پرداخته می‌شود و همچنین مفهوم کف شویی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کف شویی همان فرچه شویی است. اغلب افراد اشتباهاً کفشویی، کفسابی و فرچه شویی را یکسان می‌دانند. اما واقعیت چنین نیست. فرچه شویی نوعی تمیزکاری و شستشوی کف است که به خصوص برای کف‌های سرامیکی و سنگی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این، با تکنیک‌های خاص، کف شویی می‌تواند برای کف‌های چوبی و حتی پارکت نیز مناسب باشد. از سوی دیگر، کفسابی به معنای صیقل دادن و پولیش کردن سطوح سنگی است و برای کفسابی پارکت و سرامیک به‌کار نمی‌رود. به طور کلی، عبارت کف شویی در اصطلاح به همان معنای فرچه شویی است.

نکات مهم فرچه شویی

فرچه شویی نیز اصول و قواعد خاص خود را دارد و در صورت اجرای نادرست، می‌تواند به سطوح سرامیک و سنگ آسیب وارد کند. این موضوع به ویژه برای سرامیک اهمیت بیشتری دارد. زیرا در صورت آسیب دیدن سنگ، با انجام کفسابی می‌توان آن را ترمیم کرد. اما سرامیک قابل کفسابی نبوده و امکان ترمیم سرامیک وجود ندارد و این باعث وارد شدن خسارت جدی می‌شود. پیشگیری از این مشکل چگونه انجام می‌شود؟

انتخاب مواد و نوع فرچه باید بر حسب جنس سنگ و سرامیک باشد. در صورت انتخاب کفساب متخصص، نه تنها جلوی خسارات گرفته می‌شود، بلکه سرامیک‌ها نیز به براقی و زیبایی می‌رسند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که مرکز معتبری برای این کار پیدا کنید. مرکز کفسابی بازتاب کیفیت کار را ضمانت می‌کند با تضمین کیفیت، آرامش مشتریان گرامی را فراهم می‌کند.

انواع فرچه در شست و شوی سنگ و سرامیک

همانطور که قبلا اشاره کردیم انتخاب درست فرچه از جمله عوامل اساسی برای تضمین سلامت و کیفیت فرچه شویی کار است. به همین دلیل، در ادامه سه نوع فرچه پراستفاده برای انجام فرچه شویی سرامیک را به شما معرفی می‌نماییم.

فرچه ی پلاستیکی: فرچه پلاستیکی نرم‌ترین و لطیف‌ترین نوع فرچه است. اگر مواد سفت و سخت مانند دوغاب و … بر روی سرامیک وجود نداشته باشد از فرچه پلاستیکی برای فرچه زنی استفاده می کنیم. چون بر روی سرامیک ها خراش ایجاد نمی‌کند. اما در صورتی که بر روی سرامیک مواد سفت و چسبنده‌ای وجود داشته باشد، فرچه پلاستیکی برای این کار مناسب نیست و نیاز به فرچه قوی‌تری است.

فرچه سیمی نرم: فرچه سیمی نرم یکی از پرکاربردترین فرچه ها برای انجام کفشویی سرامیک است. برای استفاده از فرچه سیمی نرم باید دقت زیادی به خرج داد تا مطمئن شوید که هیچ خراشی بر روی سرامیک نمی‌اندازد.

بکسری: فرچه بکسری نسبت به موارد قبلی سخت‌تر بوده و بیشتر برای فرچه زنی سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. مگر در موارد خاص و به تشخیص متخصص. موادی که با فرچه برای تمیز کردن و شستشو سرامیک استفاده می‌شوند، نیز متفاوت هستند. پس کار را به افراد بی تجربه نسپارید و ریسک نکنید. حتی اگر هزینه کمتری نسبت به مقدار تعیین شده توسط مراکز معتبر دارند.

هزینه فرچه شویی سرامیک

فرچه شویی نسبت به کفسابی هزینه کمتری داشته و نیز سنگ و سرامیک را خوب تمیز می‌کند. هزینه فرچه شویی به متراژ، نوع کف، و عوامل دیگر بستگی دارد. بهترین راه برای اطلاع دقیق از قیمت فرچه شویی یا قیمت کفسابی سال 1402، تماس با مراکز سنگسابی است. شما می‌توانید با شماره ما در زیر صفحه یا با شماره 09907600135 با ما تماس بگیرید.

کف شویی پارکینگ

کف بیشتر پارکینگ‌ها با سنگ کار شده است به همین خاطر یکی از بهترین روشهای برق انداختن کف پارکینگ، انجام کفسابی است. اما کفشویی پارکینگ نیز طرفداران خود را دارد. شاید از خود بپرسید که کدام روش بهتر است؟ که در زیر مزیت هر کدام را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بدانیم کدام روش برای شما مناسب تر است.

کف سابی: زمانی کفسابی مناسب است که  کف دچار تغییر رنگ و یا خط و خش شده باشد زیرا لایه نازکی از سنگ را برداشته و سطح آن را صیقل می‌دهد و به این شکل سنگ نو، صاف و براق می‌شود. این روش هزینه بیشتری نسبت به فرچه زنی دارد و صدای بیشتری نیز دارد.

کف شویی: اگر کف پارکینگ شما آسیب ندیده و می‌خواهید که جرم و لکه ها از بین بروند کف شویی پارکینگ برای شما مناسب است و هزینه کمتری نسبت به سنگسابی دارد.

 

با مطالعه موارد بالا اگر هنوز در انتخاب بین کفشویی و کفسابی تردید دارید می‌توانید مقاله تفاوت کف سابی و کف شویی را مطالعه کنید این مقاله به شما کمک می‌کند تا تصمیم و انتخاب درست تری داشته باشید. یا اگر حوصله مطالعه این مقاله را ندارید می‌توانید با ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین روش برای پارکینگ یا سایر مکان‌هایتان به صورت رایگان راهنمایی کنیم.